Ecommerce - praca magisterska

Handel internetowy jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Polsce i na całym świecie. Dzięki nowoczesnej technologii internetowej, logistyce i bankowości wiele firm może sprzedawać swoje produkty i usługi w wielu krajach. Przykłady takich firm jak Amazon, Allegro, CCC, Diverse, a także małych i średnich przedsiębiorstw są dowodem na skuteczność handlu internetowego. Praca magisterska na temat ecommerce to możliwość zbadania jak kształtuje się handel internetowy w odniesieniu np. do sektora HORECA, bankowości, rynku kosmetyków, motoryzacyjnego, AGD czy IT. W pracy dyplomowej możesz na przykład zbadać zjawisko lojalności klientów kupujących regularnie w internecie produkty określonych marek. Warto zastanowić się również nad zbadaniem trendów sprzedaży internetowej w ostatnich latach. Jednym z ciekawych pomysłów na napisanie pracy dyplomowej związanej z ecommerce jest opisanie strategii działającego sklepu internetowego lub opracowanie nowej koncepcji aktywności biznesowej w internecie.

Polecane książki: J.Skorupska "Ecommerce. Strategia, zarządzanie, finanse", K.Marzec "Marketing internetowy w Google", D.Chaffey "Digital business i Ecommerce management, M.Smużniak "Ecommerce na platformach ofertowych Allegro, eBay, Amazon".

Zagadnienia: dystrybucja, logistyka, ecommerce, handel internetowy, marketing internetowy, płatności internetowe, paypal, sprzedaż w internecie, firma internetowa, sklep internetowy.